Yamaha TRB 1005 J - baskytara

Yamaha TRB 1005 J - baskytara

Katalogové číslo: 6445

výrobce: Yamaha

29 998 Kč
ks
dostupnost na dotaz

Yamaha TRB 1005 J - baskytara

5-strunná baskytara * třípásmový ekvalizér * široký a plochý krk * super dlouhá menzura * 2 x Alnico snímače

Yamaha TRB 1005 J

Yamaha TRB 1005 J je 5strunná verze kolosální baskytary produktorvé řady TRB, která byla vytvořena pro pokrytí nízkého tónového rozsahu díky 5. struně (nízké H), který není možné zahrát na běžné 4 strunné baskytaře. Historie kytar TRB se započala již v roce 1989, kdy byly pěti- a šestistrunné baskytary velmi špatně dostupné. Společně s předními světovými baskytaristy se vývojový tým Yamahy pustil do výroby nesčetných mezikroků a prototypů, což dalo po více než dvou desetiletích vznik baskytarám TRB, tak jak je známe dnes. Jejich třípásmový ekvalizér poskytuje hráčům široké tónové možnosti, zatímco super dlouhá menzura perfektně vyvažuje napětí strun pro skvělý feeling, vyjímečnou odezvu a vysokou spolehlivost. Legendární široký a plochý krk otevírá hmatník TRB Vaší kreativitě a třívrstvé tělo Vám nabídne nádherné kontury výběrové olše a prémiového javoru. Baskytara Yamaha TRB 1005J je vyjímečně všestranná, od jazzu přes fusion až po rock a metal - posouvá baskytarovou kreativitu na další úroveň.


Technická specifikace:

Materiál:
- tělo: javor/olše
- krk: javor
- hmatník: palisandr
- kobylka: masivní mosaz

Rozměry:
- menzura: 889 mm
- radius: 500 mm
- počet strun: 5
- počet pražců: 24

Hardware:
- snímače: 2 x Alnico V Hum-Canceled
- ovladače: Master Volume, Pickup Balancer, 3-pásmový ekvalizér (Bass/Middle/Treble)

Dostupné barvy:
- Black (černá), Translucent Black (průsvitná černá), Natural (přírodní), Caramel Brown (karamelově hnědá)


O Yamaha TRB 1005 J:

Yamaha TRB1005J je vybavena vrstveným javorovým tělem z olšové desky se zdobeným javorem nahoře. Šroub na krku zajišťuje bezpečné spojení krku a těla a vytváří čistý a silný zvuk. Krk je rovněž javorový, je vyroben z 5 částí a navržen tak, aby měl super dlouhou menzuru 889 mm a 24 pražců. Hmatník je palisandrový a kobylka je mosazná, aby dokázala vysoce efektivně přenášet vibrace strun do těla nástroje. Tento nástroj disponuje dvěma snímači Alnico, které Vám nabídnou čistý a jasný tón. Třípásmová ekvalizace Vám poskytne přístup k širokému spektru nastavení tónu. Budete moci využít vše od jemných tonálních nuancí až po dynamický zvukový výstup. Vše uzavírá možnost výběru z několika barevných provedení - Black, Translucent Black, Natural a Caramel Brown.


O značce Yamaha:

V roce 1887 postavil Torakusu Yamaha svoje první piano aby se o deset let později stal prvním prezidentem japonské Nippon Gakki Co., Ltd, z níž posléze vyrostla Yamaha Corporation (k přejmenování došlo až v roce 1987) - největší světový výrobce hudebních nástrojů. Za více než sto let, co vyrábí piana a varhany, si vydobyla špičkové jméno díky excelentnímu zvuku těchto nástrojů, kterým zůstává věrno mnoho koncertních mistrů i nadšenců doma i ve světě. Dechové, strunné, perkusní ale i elektronické nástroje značky Yamaha je možno vidět na mnoha rockových, popových i jazzových koncertech. Celkový přístup společnosti k hudbě je zřejmý z faktu, že nejen vyrábí hudební nástroje, ale také hudbě vyučuje a podporuje hudební aktivity. Nadace Yamaha Music Foundation byla založena v r. 1966 a od té doby šíří hudební aktivity po celém světě, včetně hudebních škol.

O značce Yamahavíce

Dotaz či komentář ke zboží

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Komentář*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku:*
captcha image  
*povinné položky


 

PRODEJNA NOVĚ
OTEVŘENA:

pondělí - pátek
9:00 - 18:00
sobota
10:00 - 14:00

*kromě státních svátků


e-shop
nonstop

 

Infolinka
tel.: +420 235 353 967

 

Hudebni-dum.cz
José Martího 1b - přízemí
162 00 - Praha 6
tel.: +420 235 353 967
e-mail: obchod@hudebni-dum.cz

 

  

 

 

nejlepší ceny
tisíce položek skladem
rychlé doručení
poradíme před i po nákupu
výhodné akční sety
40 dnů na vrácení zboží
_________________
 
nabídka práce
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


X

na Hudebním domě nyní nakupuje
6 zákazníků