Yamaha N3X AvantGrand - hybridní digitální křídlo

Yamaha N3X AvantGrand - hybridní digitální křídlo

Katalogové číslo: 10334

výrobce: Yamaha

646 590 Kč
-30%
452 990 Kč
ks
dostupnost na dotaz

Yamaha N3X AvantGrand - hybridní digitální křídlo

dřevěné klapky s Ivorite potahem * přesný odpor a váha kláves * optický senzor * zvuky křídla Yamaha CFX a Bösendorfer Imperial * speciální systém reproduktorů  * český návod v balení

 

Yamaha N3X je ultimátní digitální křídlo, perfektně imitující skutečné nástroje na takové úrovni, že zajisté nepoznáte rozdíl.

 

Perfektní pocit ze hry vám při prvním doteku poskytne skutečná dřevěná klaviatura, která je precizně vybalancována a disponuje optickými senzory k dosažení bezchybné dynamiky

 

K reprodukci zvuků slouží velká soustava reproduktorů, které jsou speciálně upraveny a umístěny za účelem perfektního zvuku.

 

Co víc si tedy přát, hledáte-li koncertní křídlo, které nemusíte ladit a které bude disponovat těmi nejmodernějšími technologiemi a zvuky, Yamaha N3X je zajisté ta nejlepší volba.  

 

Technická specifikace - Yamaha N3X 

 

Klaviatura

88 kláves 

mechanika AvandGrand Specialized Grand Piano Action

nastavení citlivosti dynamiky Hard/Medium/Soft/Fixed

 

Pedály

GP Responsive Damper Pedal

pedály 3 Damper (half pedal effect), Sostenuto, Soft

 

Generátor zvuku

10 nástrojů

max. polyfonie 256 hlasů

Spatial Acoustic Sampling

Binaural Sampling pouze pro CFX Grand

Key-off Samples, Smooth Release, VRM

 

Funkce

10 přednastavených skladeb

10 demo skladeb

metronom 5-500

transpozice -6 - 0 - +6

ladění 414.8 – 440.0 – 466.8 Hz (přibližně po 0.2 Hz krocích)

nahrávání 10 skladeb o 1 stopě max 550kB/skladbu

nahrávání na flash do .wav max 88 minut/skladbu (44.1 kHz, 16 bit, stereo)

vnitřní vestavěná paměť 1,3 MB

 

Konektivita

2x 6,3 mm sluchátkový jack

MIDI IN/OUT

AUX IN stereo Mini

AUX OUT [L/L+R] [R] Jack

výstup [L] [R] (XLR jack, balanced)

USB TO DEVICE, USB TO HOST

aplikace smart pianist

 

Efekty

Reverb

Brilliance 5

Intelligent Acoustic Control (IAC)

Stereophonic Optimizer

 

Ozvučení
Spatial Acoustic Speaker System

Zesilovače 80 W x 2 + 45 W x 4 + 35 W x 5 + 25 W x 4
Reproduktory: (16 cm + 13 cm + 2.5 cm) x 4

 

Rozměry

výška 101,4 cm
šířka 148,1 cm
délka 119,5 cm

 

Hmotnost
199 kg

 

Kvalitní klaviatura se pozná dle schopnosti reagovat i na ty nejjemnější nuance úhozu a na jejich odezvu. Proto série AvantGrand nabízí speciálně vyvinutou klaviaturu, umožňující totožné chování mechaniky jako u klasického křídla. Klaviatura disponuje bezkontaktními senzory, které nemají žádný vliv na pohyb kláves a perfektně rozeznají každý pohyb. 

Povrch kláves je zhotoven z umělé slonoviny (New IvoryII). Jedná se o unikátní materiál ,vyvinutý společností Yamaha, s texturou totožnou skutečné slonovině.

 

Dvě přední světová koncertní křídla v jednom nástroji

 

 

Při posuzování tónu klavíru hodně záleží na osobním vkusu. Abychom vám pomohli dosáhnout tonální zvukové palety, kterou si přejete, tak Yamaha nabízí výběr ze dvou předních světových koncertních křídel v jednom nástroji — každé z těchto křídel má vlastní jedinečný charakter, který pomáhá sdělit emoce, které chcete vyjádřit prostřednictvím hudby. Jediným stisknutím tlačítka na nástroji AvantGrand N3X si můžete vybrat autentické zvuky, které byly vzorkovány buď z koncertního křídla Yamaha CFX nebo Bösendorfer Imperial. Majestátní model CFX, který je vlajkovou lodí společnosti Yamaha, se může pochlubit širokou paletou tónových barev, od brilantních výšek až po silné basy. Legendární Bösendorfer je zase proslulý pro svůj bohatý vídeňský zvuk. Ať tak či onak, živé zvuky modelu AvantGrand N3X vám umožní prozkoumat zvuky za hranicí vaší expresivní představivosti.

 

Společně s mnoha vzorky klavírních zvuků nabízí AvantGrand vzorky skutečných vibrací rezonanční desky akustického nástroje. Aby byl zajištěn autentický zvuk pro hráče sedícího přímo u nástroje, jako je tomu u akustického klavíru, je zvuk vzorkován ve čtyřech klíčových bodech – v levé a pravé části, ve středu a v zadní části klavíru.

 

 

AvantGrand využívá čtyř-kanálový systém s několika reproduktory, uspořádaný do třípásmové konfigurace s basovými reproduktory nasměrovanými dolu a s výškovými reproduktory směrem nahoru, aby ještě více vynikl přirozený dozvuk a vibrace rezonanční desky. Každý z reproduktorů v tomto uspořádání je vybaven svým vlastním zesilovačem – luxus, který zamezuje interferencím v jednotlivých pásmech frekvenčního rozsahu a nabízí přirozenější expresivitu a jemnější nuance pro každý tón. Navíc díky rozmístění reproduktorů v pozicích, ze kterých byly vzorkovány zvuky z původního akustického nástroje, nabízí AvantGrand pro hráče sedícího za nástrojem ještě přirozenější zvuk.

 

 

Kromě čtyř-kanálové konfigurace několika reproduktorů nabízí AvantGrand navíc plochý tzv. "Soundboard Resonator" v prostoru notového stojanu, který ještě více napomáhá autentičnosti zvuku a pocitu ze hry jako u akustického klavíru. Oscilátor přenáší vibrace na plochý panel rezonátoru, což poskytuje realistickou zvukovou odezvu, která je zvláště pak patrná ve vyšším rozsahu.

V klavíru rezonují struny a zvuky v celém těle nástroje a vytváří tak bohatý dozvuk, který posluchače zcela obklopí. Při hře nerezonují pouze struny pod klávesami, na které právě hrajte, ale jako reakce na ně se rozezní také další struny. To je jeden z důvodů, proč je zvuk klavíru tak komplexní a bohatý.

 

O značce Yamaha
 
Jméno dal firmě Torakusu Yamaha, který postavil svoje první piano v roce 1887. O deset let později se stal prvním prezidentem japonské společnosti Nippon Gakki Co., Ltd, později se z ní stala Yamaha Corporation (k přejmenování došlo až v roce 1987) - největší světový výrobce hudebních nástrojů. Již více než sto let vyrábí piana a varhany a vydobyla si špičkové jméno díky excelentnímu zvuku těchto nástrojů. Jménu Yamaha zůstávají věrni nejen nadšení muzikanti, ale především mnozí koncertní mistři doma i ve světě.

Dechové, strunné, perkusní, ale i elektronické nástroje značky Yamaha můžeme vidět na mnoha festivalech a koncertech všech druhů a žánrů, rockových, popových i jazzových. Společnost nejen vyrábí hudební nástroje, ale také hudbě vyučuje a podporuje hudební aktivity. V roce 1966 byla založena Nadace Yamaha Music Foundation a od té doby šíří hudební aktivity po celém světě, včetně hudebních škol.

O značce Yamahavíce

Dotaz či komentář ke zboží

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Komentář*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku:*
captcha image  
*povinné položky


 

PRODEJNA NOVĚ
OTEVŘENA:

pondělí - pátek
9:00 - 18:00


e-shop
nonstop

 

Infolinka
tel.: +420 235 353 967

 

Hudebni-dum.cz
José Martího 1b - přízemí
162 00 - Praha 6
tel.: +420 235 353 967
e-mail: obchod@hudebni-dum.cz

 

  

 

 

nejlepší ceny
tisíce položek skladem
rychlé doručení
poradíme před i po nákupu
výhodné akční sety
40 dnů na vrácení zboží
_________________
 
nabídka práce
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


X

na Hudebním domě nyní nakupuje
18 zákazníků