Roland FP-10 je výborný základní model digitálního stage piana s plnohodnotnou kladívkovou klaviaturou s 88 klávesami. Využívá věrně působící klaviaturu PHA 4, skvělou přenosnost a nízkou cenu. Svou výbavou poslouží všem klavíristům jako nástroj na cvičení, ale i na živé koncerty.
Zvukový generátor SuperNATURAL nabízí autentický živý zvuk piana, který ocení úplní začátečníci i zkušení klavíristé s nároky na precizní artikulaci tónu a odezvu. Hraní si můžete užít přes vestavené reproduktory nebo hrou do sluchátek.
Konektivita Bluetooth či povrch klaviatury z umělé slonoviny rozhodně nejsou prvky běžné u základních modelů. Pokud kupujete kvalitní stage piano od renomované značky za rozumné peníze, Roland FP30 je žhavým kandidátem.
Pokud si FP-10 kupujete pro jeho rozměry a skladnost, oceníte možnost dokoupení pevného stojanu KSCFP-10. Jeho elegantní vzhled působí dojmem větších digitálních pian.
specifikace
barva
černá
zvuky
15 zvuků ( 4 akustická piana, 2 el.piana, 9 dalších)
zvukové jádro SuperNATURAL
polyfonie 96 hlasů
17 uložených písní
efekty
Ambience (0–10)
Brilliance (-10–+10)
pro piano:
String Resonance (Always On)
Damper Resonance (Always On)
Key Off Resonance (Always On)
klaviatura
88 kláves
kladívková
5 úrovní nastavení dynamiky (citlivosti)
typ PHA-4
Ivory Feel - bílé klávesy ze syntetické slonoviny
Escapement
funkce
Master Tuning: 415.3 Hz–466.2 Hz (po krocích 0.1 Hz)
transpozice -6– 0 –+5 (v půltonech)
metronom
Dual
Twin Piano
konektivita
vstup 2x pedál (sustain pedál)
1 x sluchátkový výstup jack 3,5 mm
USB to HOST
USB to DEVICE
USB midi
Bluetooth
reproduktory
2 x 12 cm
stereo
výkon 12 W
obsah balení
piano
sustain pedál
adaptér
stojan na noty
rozměry
1284 x 258 x 140 mm
hmotnost
12,3 kg
O značce Roland
Roland Corporation je jedním z nejdůležitějších a nejznámějších výrobců elektronických, ale i jiných nástrojů. Tato korporace vlastní několik dalších značek, např.Boss, Edirol, Rodgers nebo Cakewalk, jejichž význam na trhu je stejně zásadní.
Firma byla založena Ikutaro Kakehashiem 18. dubna 1972 v japonském městě Osaka. Tam sídlil Roland až do roku 2005, kdy se přestěhoval do města Hamamatsu. Co se týče původu jména této firmy, traduje se, že vychází ze středověkého eposu Píseň o Rollandovi. Skutečnost je však daleko méně prozaická – jméno Roland vybral Kakehashi z telefonního seznamu, když hledal dvouslabičné slovo začínající na písmeno R, které tehdy netvořilo první hlásku jména žádného z konkurentů.
Pár let po vzniku firmy začal Roland prodávat jedny z prvních kláves (EP-10) a syntezátorů na japonském trhu a hned si získaly ohromnou oblibu. Roku 1975 přišel na trh dnes legendární model kytarového aparátu Jazz Chorus JC-120 a krátce na to již s prvními kytarovými efekty nebo automatickými bubeníky. O úspěšnosti firmy Roland svědčí i to, že se nikdy během svého fungování nedostala do finančních problémů, naopak pořád rozšiřovala svou nabídku, zakládala nové divize a dokonce skupovala konkurenční podniky. Dnes Roland zaměstnává téměř 2500 lidí v továrnách po celém světě - v Japonsku, na Taiwanu, v USA a Itálii.