Výběr kytary

Při samotném výběru kytary dbejte na pár základních rad:

 

 

Vyzkoušejte více nástrojů

Na prodejně vždy najdete více značek a typů kytar. Je dobré si jich vyzkoušet více, aby jste zjistili, jaká úroveň zpracování je pro Vás dostačující, jaká tloušťka krku je Vám příjemná a hlavné jaký se Vám líbí zvuk. Dobrý personál obchodu Vám pak podle Vašeho výběru dokáže nabídnout pár podobných typů nástrojů, podle toho, co Vám sedí.


 

Prohlédněte si krk

Na krku nástroje můžete zjistit spoustu věcí. Ozkoušejte, jaký je dohmat (jestli struny nejsou moc vysoko nad hmatníkem, aby se Vám dobře mačkaly). Přejeďte si rukou pražce, jestli některé z nich nevylézají a neřežou Vás prstů. Zkuste ladění kytary i ve vyšších polohách a nakonce zkotrolujte, jestli krk není zakřivený tzv. "do vrtule".


 

Materiál

Použité dřevo je pro zvuk kytary jednou z nejdůležitějších věcí. Existují kytary z vrstveného dřeva, kytary z masivní přední deskou a kytary celomasivní. Masivní (jednolitý) kus dřeva samozřejmě lépe přenáší a zesiluje vibrace strun. Proto jsou masivní kytary a kytary s masivní přední deskou většinou hlasitější. Neplatí to ovšem jako pravidlo. Pokud je kytara z vrstveného dřeva dobře vyrobená a seřízená, může mít lepší herní vlastnosti než kytara masivní. Ale u většiny kytar rozdíly v materiálu poznáte na první poslech.

Zkontrolujte kytaru

Až budete mít vybraný svůj nástroj, ještě se před koupí na něj pořádně podívejte. Dbejte na to, aby nástroj nebyl poškrábaný nebo aby se některé části neodlepovali. Předejdete tím zbytečným komplikacím po koupi kytary.


 

Kupte si balíček strun

Pokud děláte investici do koupi kytary, která se pohybuje v řádu tisícu, kupte si rovnou i balíček nových strun. Struny budou úplně nové a vy bude mít jistotu, že z nástroje dostanete opravdu ten nejlepší zvuk. 

PRODEJNA
OTEVŘENA:

pondělí - pátek
9:30 - 18:00

sobota
10:00 - 14:00


e-shop
nonstop

 

Infolinka
tel.: +420 235 353 967

 

Hudebni-dum.cz
José Martího 1b - přízemí
162 00 - Praha 6
tel.: +420 235 353 967
e-mail: obchod@hudebni-dum.cz

 

  

 

 

nejlepší ceny
tisíce položek skladem
rychlé doručení
poradíme před i po nákupu
výhodné akční sety
40 dnů na vrácení zboží
_________________
 
nabídka práce
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


X

na Hudebním domě nyní nakupuje
20 zákazníků