Jak vyměnit struny na akustické kytaře?

Při výměně strun postupujeme následovně:


 

1. 

Kličku nasadíme na ladící kolík (ladící mechaniku) a otáčením strunu povolíme, až bude natolik volná, že půjde vytáhnout z otvoru v kolíku. Výkrojem na kličce lehkým tlakem vytáhneme kolíček v kobylce, který drží druhý konec struny. Strunu z otvoru v kobylce vytáhneme.

 

 

2.

Novou strunu koncovým válečkem vsuneme do otvoru a zajistíme kolíčkem, který lehce přitlačíme do kobylky. Druhou rukou za strunu zatáhneme, aby se z otvoru v kobylce neuvolňovala.

 

 

 

 

3.

Druhý konec struny vsuneme do otvoru v ladícím kolíku na hlavici kytary a otáčením kličkou strunu na kolík navineme. Navíjení provádíme od shora dolů, tedy od otvoru, kde je vsunuta struna směrem k hlavici. U tenkých, neopředených strun, "e" a "h" provedeme 5-6 otáček, zabráníme tím jejich samovolnému rozlaďování, u opředených strun, g, D, A, E stačí 2-3 otáčky.

 

 

 

4.

Nejšetrnější postup výměny strun je v pořadí : e, E, h, A, g, D. Hrubou chybou je sundat všechny struny, protože tím se uvolní napětí krku. Čím tvrdší struny používáte, tím více se projeví chybný postup.

5.

Konce strun u ladících kolíků můžeme štípacími kleštěmi zakrátit, nebo je můžeme ponechat, stočit do kroužku a zaplést, aby držely tvar.    

 

  

PRODEJNA
OTEVŘENA:

pondělí - pátek
9:30 - 18:00

sobota
10:00 - 14:00


e-shop
nonstop

 

Infolinka
tel.: +420 235 353 967

 

Hudebni-dum.cz
José Martího 1b - přízemí
162 00 - Praha 6
tel.: +420 235 353 967
e-mail: obchod@hudebni-dum.cz

 

  

 

 

nejlepší ceny
tisíce položek skladem
rychlé doručení
poradíme před i po nákupu
výhodné akční sety
40 dnů na vrácení zboží
_________________
 
nabídka práce
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


X

na Hudebním domě nyní nakupuje
18 zákazníků