Jak vybrat kytaru pro začátečníka

Dáme Vám pár dobrých rad, které Vám mohou pomoct při výběru Vaší první kytary.

 

Klasickou, westernovou nebo elektrickou?

První, co musíte vyřešit, je, jakou kytaru si vůbec chcete pořídit. Základní rozdělení těchto nástrojů je na klasické (španělské), akustické (westernové) a elektrické kytary.

 

Klasická kytara

Pokud se chcete věnovat klasické hudbě, hraní z listu nebo budete navštěvovat základní uměleckou škola, bude pro Vás nejvhodnějším typem kytara klasická. Nástroj má "široký krk" a natahují se na něj výhradně nylonové struny. Vyrábí se v mnoha velikostech (menzurách), tudíž snadno naleznete velikostně odpovídající typ i pro menší děti.

Na klasickou kytaru samozřejmě můžete hrát i doprovody, ale s takovou kytarou nedosáhnete tak pronikavého zvuku jako s kytarami westernovými.

 

 

Akustická kytara

Ideální nástroj pro všechny, kteří se chtějí naučit pár akordů a zahrát si své oblíbené písničky s partou kamarádů. Oproti klasické kytaře má "westernovka" kovové struny a užší krk, větší tělo a silný zvuk při hraní doprovodů.

 

 

 

Elektrická kytara

Elektrická kytara je skvělá pro všechny, kteří se rozhodli mít svou vlastní kapelu. K nástroji budete potřebovat zesilovač "kombo", které zesílí zvuk kytary. Zároveň Vám tento nástroj nabídne možnost hrát zkreslený zvuk a využít mnoho dalších efektů.

 

 

Výběr kytary zde.

  

PRODEJNA
OTEVŘENA:

pondělí - pátek
9:30 - 18:00


e-shop
nonstop

 

Infolinka
tel.: +420 235 353 967

 

Hudebni-dum.cz
José Martího 1b - přízemí
162 00 - Praha 6
tel.: +420 235 353 967
e-mail: obchod@hudebni-dum.cz

 

  

 

 

nejlepší ceny
tisíce položek skladem
rychlé doručení
poradíme před i po nákupu
výhodné akční sety
40 dnů na vrácení zboží
_________________
 
nabídka práce
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


X

na Hudebním domě nyní nakupuje
9 zákazníků