Jak vybrat digitální piano?

 

Než začnete vybírat konkrétní digitální piano, odpovězte si na těchto pět základních otázek. Nabídka digitálních pian je obrovská a pro lepší orientaci mezi nástroji Vám odpovědi na tyto otázky výběr velice ulehčí. Recenze a testy nejpopulárnějších digitálních pian naleznete na stránce:

 

www.ProPiano.cz

 

 

Kdo bude na nástroj hrát?

Je důležité, jestli se nástroj kupuje například pro dítě, které začíná chodit na klavír, jako piano pro kapelového pianistu, jako nástroj pro celou rodinu, atd.

K jakému typu hraní bude nástroj sloužit?

Má nástroj sloužit například jako náhražka klasického pianina, má to být produkční stanice, bude s nim hrát v rockové kapele, bude hrát zábavy. I podle této preference se dá najít optimální nástroj.

Co má mít nástroj za funkce?

Potřebujete pouze náhražku klavíru, nebo jsou pro Vás důležité i další zvuky (např. varhany), budete potřebovat do nástroje nahrávat, má mít nástroj doprovody, atd.

Bude se nástroj často přenášet?

Odpověď na tuto otázku Vám pomůže se rozhodnou mezi přenosnými piany a digitálními skříňovými piany.

 

Jaká má být cena nástroje?
Stanovení cenového limitu Vám usnadní orientaci v množství nástrojů. Podíváte se na rozdíli nástrojů těsně do limitu a nad limit a uvidíte, kolik jste do nástroje ochotní investovat dle jeho kvalit.

 


Nejdůležitejší prvky, které sledujte na jednotlivých nástrojích jsou zejména zvuk kvalita klaviatury. Zvuk digitálních pian určuje tzv. zvukové jádro, kde jsou zvuky uloženy, a kvalita a výkon ozvučení. Pro dokonalý pocit ze hry je velmi důležité, jak je vyrobena klaviatura. Jaký má povrch, jak je nasimulováno vyvážení kláves, jakou má klaviatura citlivost.

 

Je mnoho dalších parametrů, které mohou rozhodovat o volbě nástroje, ale rozhodně jim nepřikládejte takovou váhu jako výše zmiňovaným dvěma vlastnostem. Může se například jednat o počet zvuků v nástroji, design, integrované doprovody, efekty, možnost nahrávání, konektivitu...

 

Nejefektivnější cestou je nechat si poradit od odborníka, který Vám vše vysvětlí a pomůže Vás nasměrovat ke vhodnému nástroji. Pokud máte o takovou konzultaci zájem, neváhejte se na nás obrátit emailem (obchod@hudebni-dum.cz) nebo telefonicky (tel.: +420 235 353 967)

 

  

PRODEJNA
OTEVŘENA:

pondělí - pátek
9:30 - 18:00

sobota
10:00 - 14:00


e-shop
nonstop

 

Infolinka
tel.: +420 235 353 967

 

Hudebni-dum.cz
José Martího 1b - přízemí
162 00 - Praha 6
tel.: +420 235 353 967
e-mail: obchod@hudebni-dum.cz

 

  

 

 

nejlepší ceny
tisíce položek skladem
rychlé doručení
poradíme před i po nákupu
výhodné akční sety
40 dnů na vrácení zboží
_________________
 
nabídka práce
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


X

na Hudebním domě nyní nakupuje
27 zákazníků